W twojej firmie nie wszystko idzie po Twojej myśli? Zauważyłeś, że niektóre działy nie radzą sobie tak jak trzeba? Wydaje ci się, że kadra, którą zatrudniasz nie ma odpowiedniego doświadczenia lub aktualnej wiedzy? A może prowadzisz jednoosobową działalność lub małą firmę i zajmując się wieloma rzeczami dochodzisz do wniosku, że nie na wszystkim się znasz i czas na samorozwój? Jeżeli potrzebujesz pomocy w jakimkolwiek z tych zakresów, nie należy czekać! Każdy dzień zwłoki będzie na Twoja niekorzyść. Co zrobić? Możesz zgłosić się do firmy doradczej.

Zakres usług firmy doradczej

Firma doradcza może pomóc przedsiębiorcy i jego firmie w bardzo szerokim zakresie. Dlatego, bardzo istotne jest to, aby sam przedsiębiorca najpierw bardzo dokładnie określił swoje potrzeby. Może okazać się, że nie radzi on sobie z zarządzaniem ludźmi, albo ma problemy z wdrożeniem innowacyjnych technologii. Problem jednak może leżeć zupełnie gdzie indziej – być może jego pracownicy nie mają aktualnej wiedzy na temat reklamy, marketingu czy kontaktu z klientem. wtedy trzeba bardzo szybko działać – czas działa bowiem na niekorzyść firmy w takich przypadkach. Jeżeli stoisz w miejscu – cofasz się – pamiętaj o tym! Firmy doradcze, czy też firmy consultingowe, mają szereg usług, które mogą Ci się przydać i pomóc rozwinąć się Twojej firmie. Należy jednak pamiętać, że nie każda firma oferuje usługi doradcze i szkolenia z wielu dziedzin, niektóre tylko ze ściśle określonych. Dlatego tak ważne jest, abyś to najpierw ty sam określił swoje najpilniejsze potrzeby i wymagania, a później dopasował do nich konkretną firmę.

W zakresie usług doradczych znajduje się często pomoc w budowaniu strategii rozwoju firmy, ale też eksportu czy samego produktu. Zarządzanie zmianami w przedsiębiorstwie, zasobami ludzkimi oraz procesami w firmie to kolejne zagadnienia. Obsługa klienta, zarządzanie projektami i wprowadzanie innowacyjnych technologii to kolejne obszary, które bardzo często interesują klientów biznesowych.

Co jeszcze? Oczywiście zagadnienia sprzedaży, marketingu, komunikacji, prezentacji, HR czy motywowania, przywództwa i negocjacji to kolejne obszary zagadnień firm doradczych i firm szkoleniowych, z którymi można się zetknąć. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie – nie czekaj!

Doradztwo w zakresie dofinansowania

Czy firma doradcza prowadzi również pomoc w zakresie uzyskania dofinansowania dla firmy? Oczywiście, że tak! Nie każda, jednak, najlepsze firmy doradcze, dbające o to, aby ich klienci obsługiwani byli w sposób kompleksowy,  oferują możliwość pomocy zarówno przy wyborze najlepszego dofinansowania, jak i przy sporządzaniu wniosków. Specjaliści, którzy pracują w takich firmach pomagają stworzyć analizę przedsiębiorstwa i jego potrzeb, aby jak najlepiej dopasować rodzaj dofinansowania. Obecnie największa popularnością cieszą się dofinansowania na szkolenia dla pracowników. W zależności od tego, w jakim województwie zarejestrowana jest Twoja firma, możesz liczyć na różnego rodzaju wsparcie – warto zasięgnąć rady i opinii w tej kwestii właśnie w firmach doradczych.

Samorozwój i szkolenia dla pracowników

Samorozwój ważny jest w każdej branży. Jako właściciel firmy jesteś za nią odpowiedzialny. Masz obwiązki i zobowiązania. Nie możesz ich przenosić na swoich pracowników – część rzeczy musisz wykonać samemu. Jeżeli posiadasz odpowiednie kompetencje i wiedze, nie będziesz miał  tym problemów, gorzej, jeżeli ich zabraknie lub po prostu nie masz praktycznego doświadczenia. Wtedy warto zgłosić się na odpowiedni kurs do firmy doradczej. Jaki? To już zależy od indywidualnych potrzeb. Do wyboru są szkolenia ze skutecznej sprzedaży, skutecznego marketingu, ale też ze strategii rozwoju przedsiębiorstw, czy efektywnego zarządzania. Niemniej ciekawe są szkolenia z zarządzania projektami oraz przywództwa. Oczywiście, niektóre z tych szkoleń mogą bardziej przydać się Twoim pracownikom – warto w nich inwestować. W końcu to od nich w dużej mierze zależy stabilność Twojej firmy oraz jej finanse. Chcesz zadbać o siebie? Zadbaj o swoich pracowników!