Za pośrednictwem Internetu będziemy w stanie znaleźć wiele ciekawych ofert ubezpieczeniowych, jednak wcześniej należy się dowiedzieć, jakie elementy są w ich wypadku najważniejsze. Kiedy chcemy wykupić ubezpieczenie turystycznie w niskiej cenie, mamy świadomość, że różnicę w cenie będziemy mogli wydać gdy już będziemy na miejscu. Skorzystamy z lokalnych atrakcji, posmakujemy tamtejszej kuchni, a także kupimy niezwykłe pamiątki dla naszych bliskich.  

Suma ubezpieczenia, a koszty związane z polisą…

Szczególnie ubezpieczenie podróżne funkcjonuje w taki sposób, iż cena składki będzie zależała od pewnych czynników. Te zwykle można kategoryzować w dwóch głównych grupach. Pierwsza dotyczy zakresu, a obecne są w niej wszystkie składniki danej polisy – będzie to chociażby OC, ochrona kosztów leczenia oraz NNW. Grupa druga związana jest z sumą ubezpieczenia, która to jest maksymalną kwotą pieniężną, dotyczącą wszystkich poszczególnych składników ubezpieczenia wyjazdowego.

Wzrost zakresu sumy ubezpieczenia oznacza jednocześnie to, że ochrona zostanie rozszerzona, ale też to, że i składka będzie z pewnością wyższa. Często pojawi się zatem dylemat, czy faktycznie te droższe oferty, które posiadają wyższą sumę ubezpieczenia na wakacje, okażą się dobrym wyjściem.

Gdy zakres oraz suma ubezpieczenia wzrasta, ochrona ulega rozszerzeniu co z pewnością jest dobrą wiadomością, natomiast należy liczyć się wówczas z wyższymi kosztami. Mając tu na uwadze, nieco droższe oferty z wyższą sumą ubezpieczenia to dobra opcja? Uznaje się, że tak! Suma ubezpieczenia, to nic innego jak maksymalna kwota pieniężna, jaka może do nas trafić, w wypadku utraty zdrowia oraz innych szkód, którą zawarte się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Istotne jest także to, że gdy dojdzie to okoliczności bardziej skomplikowanych, takich jak poważny uszczerbek na zdrowiu, kiedy konieczna jest hospitalizacja, bądź też gdy dojdzie do uszkodzenia drogich sprzętów – możemy liczyć na to, że wszelkie koszty zostaną pokryte przez firmę ubezpieczeniową. Może wydarzyć się, że wydatek okaże się ponad sumę, a wówczas to my musi uregulować tę różnicę.

Co musi być zawarte w budżetowym ubezpieczeniu wyjazdowym?

Ubezpieczenie zagraniczne w wyjątkowo niskiej cenie, to będzie świetny wybór dla tych, którzy mieli problem, by wygospodarować pieniądze na sam wyjazd, a z drugiej strony – wcale nie chcą zbytnio oszczędzać na wakacjach. W takim wypadku, najlepiej wziąć opcję, która jest trochę droższa od tej podstawowej, aby zapewnić sobie pełną ochronę za granicą. W takiej polisie musi się znaleźć ochrona kosztów leczenia. Warto też, by kwota ubezpieczenia nie była mniejsza niż przedział 30-50 tysięcy euro. Tylko wtedy, możemy oczekiwać, że pokryciu ulegną wszelkie koszty związanie z transportem medycznym, zabiegami i operacjami, czy też hospitalizacją. Kiedy nasz sten ulegnie pogorszeniu, koniecznością może stać się akcja ratunkowa, nawet z użyciem śmigłowca! W zakresie mieści się też finansowanie zakupu leków i środków medycznych, korzystanie z konsultacji u specjalistów, a nawet wizyt domowych. Jeśli osoba ubezpieczana jest w ciąży, konieczne będzie zastanowienie się nad dodatkowymi składnikami ubezpieczenia.

W wielu ofertach polis podróżnych obecne jest też NNW, a nawet i w tych turystycznych ubezpieczeniach, które uznawane są za budżetowe. Gdy dochodzi do dużego, bądź nawet trwałego uszczerbku na zdrowiu, który nie pozwala nam normalnie funkcjonować na co dzień, NWW jest w stanie pozwolić nam na spokojne utrzymanie i rehabilitację, dzięki uzyskaniu odpowiednio wysokiej kwoty pieniężnej.