Tabletki na potencję pierwszy raz pojawiły się na rynku farmaceutycznym ponad 20 lat temu, od tego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. I choć większość z nas kojarzy przede wszystkim viagrę, to obecnie można kupić wiele suplementów diety i leków nowej generacji, które stanowią doskonałe wsparcie w przypadku problemów w sypialni. Obecnie można wybierać tabletki na potencję bez recepty, dostępne są też leki na receptę, które wykazują szybsze działanie. Leczenie farmakologiczne impotencji i zaburzeń erekcji to zdecydowanie jedna ze skuteczniejszy metody, dzięki którym można odzyskać radość z życia intymnego.

Jaki jest mechanizm działania tabletki na potencję?

Leki na potencję działają na układ krążenia, zwiększają drożność naczyń krwionośnych, co umożliwia dużo łatwiejszy dopływ krwi do ciał jamistych penisa. W tym wypadku substancja aktywna dostępna w tabletkach jest odpowiedzialna za rozszerzanie światła naczyń. Dzięki zażyciu leku można osiągnąć pełną erekcję, co więcej znacznie wydłużyć stosunek seksualny. Wielu mężczyzn zastanawia się, czy takie rozwiązanie jest ubezpieczeń, w końcu o środkach na potencję mówi się różnie, szczególnie tych, które można dostać bez recepty. Prawda jest taka, że jak tabletki na potencję bez recepty kupimy w aptece lub w dobrym, sprawdzonym sklepie internetowym, to będą całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Najważniejsze jest to, żeby nie decydować się  na takie zakupy na aukcjach internetowych i wątpliwej reputacji. Gdy nie do końca orientujemy się, czy wybrany środek jest bezpieczny i skład pochodzi to lepiej zrezygnować z takich zakupów. Warto obalić takie kilka mitów, które narosły wokół suplementów diety na erekcję. Po pierwsze takie preparaty wcale nie zwiększają ryzyka zachorowania na nadciśnienie tętnicze, po drugie nie wpływają negatywnie na stan naczyń krwionośnych, wręcz przeciwnie. Oczywiście, gdy borykamy się z chorobami sercowo-krążeniowymi to warto wcześniej sprawdzić, czy dane tabletki na potencję bez recepty są bezpieczne dla naszego zdrowia i nie kolidują z lekami, które przyjmujemy. Jak każde środki farmaceutyczne również leki na potencję mogą wywoływać niekiedy skutki uboczne, dlatego warto przeczytać dokładnie ulotkę i przeciwwskazania. Prawda jest taka, że przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek tabletek na potencję, najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Jaka skuteczność?

Farmakologiczne sposoby leczenia impotencji i zaburzeń erekcji wykazują dużą skuteczność i na nich warto się skupić. Różnorodność środków dostępnych na rynku pozwala na idealne dopasowanie tabletek do potrzeb pacjenta. Suplementy diety przyjmowane codzienne mogą znacznie poprawić sprawność mężczyzny, przy czym warto mieć na uwadze to, że efekty będą w dużej mierze uzależnione od obciążeń chorobowych. Konsultacja z odpowiednim specjalistą jest bezpieczna, jeśli zależy nam na leczeniu skutecznym i co ważniejsze bezpiecznym.