Jako rodzic z całą pewnością masz świadomość, jak bardzo istotny jest rozwój Twojego dziecka – dlatego też na samym początku warto wybrać odpowiednie przedszkole na Ursynowie, które będzie w stanie zapewnić maluchowi wspaniałą opiekę. Jednak praktyka pokazuje, że nie jest to wcale takie łatwe – niezbędne okazuje się bowiem znalezienie odpowiedzi na wiele pytań, jakie kotłują się w głowach rodziców. Dlatego też weźmy na warsztat te najważniejsze i odpowiedzmy sobie na nie – dla Twojego spokoju i możliwości wybrania najlepszej placówki dla malucha!

Kto zajmie się opieką nad moim dzieckiem?

To jedno z najważniejszych pytań – każdy rodzic szukając odpowiedniego przedszkola Ursynów pragnie, aby jego latorośl trafiła pod skrzydła odpowiednich osób i w ten sposób mogła rozwijać się w sposób prawidłowy. Dlatego też często pada pytanie dotyczące tego, kim są opiekunowie. Jak się okazuje – to bardzo szeroka kadra specjalistów, która posiada odmienne kwalifikacje oraz duże doświadczenie.

Trzon całego zespołu stanowią oczywiście pedagodzy, odpowiadający za naukę dziecka liczenia, pisania i czytania oraz którzy zajmują się codzienną opieką. Ich podejście, zaangażowanie oraz wiedza mają ogromny wpływ na rozwój dziecka dlatego warto wybrać przedszkole, które zatrudnia tych najlepszych. To jednak nie wszystko! Placówka zatrudnia również innych specjalistów, zajmujących się rozwojem dzieci:

  • psychologów, odpowiadających za komfort psychiczny dzieci, a także dostrzegających różnego rodzaju problemy, jakie trafią malucha, a następnie je rozwiązujących,
  • lektorów i native speakerów, którzy mają za zadanie nauczać angielskiego, który będzie podstawą do przyszłej, skutecznej edukacji,
  • pedagogów specjalnych, a więc nauczycieli tańca, plastyki, jogi czy taekwondo, którzy zapewnią dzieciom rozwój na wielu płaszczyznach,
  • logopedów, dbających o odpowiedni rozwój narządów mowy najmłodszych podopiecznych.

Wszystko to sprawia, że dziecko otrzymuje w warszawskim przedszkolu w pełni kompleksową i profesjonalną opiekę.

Jak powinno być wyposażone przedszkole?

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko czuło się w placówce jak najlepiej, zadbaj o to, aby było to miejsce o odpowiednio wysokim standardzie i atrakcyjnym wystroju, który będzie zachęcał maluchów do nauki i uczęszczania do placówki. Nowoczesne przedszkole na Ursynowie będzie również zaopatrzone we wszelki niezbędny sprzęt, w tym zabawki, gry oraz materiały edukacyjne, które będą w stanie nie tylko pomóc w nauce dziecka, ale również zapewnią mu odpowiednią rozrywkę.

Im lepsze wyposażenie tym oczywiście lepiej, dlatego też zwróć na tę kwestię szczególną uwagę – np. zapoznając się z galerią zdjęć na stronie placówki albo odwiedzając przedszkole osobiście.

Czy dziecko otrzyma całodniowy posiłek?

Oczywiście – jest to absolutna podstawa w funkcjonowaniu każdego przedszkola. Co więcej – najlepsze placówki zapewnią dziecku posiłki smaczne, pełnowartościowe i zgodne z wytycznymi ministerstwa, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że maluch każdego dnia wróci z placówki w stu procentach zadowolony.

Czego nauczy się moje dziecko w przedszkolu?

Oczywiście wszystko zależy tutaj od placówki, jaką wybierzesz, ponieważ realizują one różne programy. Możesz być jednak pewien, że Twoja latorośl będzie uczyła się zarówno podstaw takich jak czytanie, pisanie czy liczenie, jak również poszerzy swoje horyzonty i rozwinie talenty. A to pozwoli maluchowi rozwijać się w sposób w stu procentach prawidłowy. Warto znaleźć takie przedszkole na Ursynowie, które zapewnia wiele zajęć dodatkowych.

Jak zweryfikować jakość oferty przedszkola?

Przede wszystkim odwiedzając je osobiście, a także zapoznając się z opiniami innych rodziców, jakie znajdziesz w Internecie – to oni podpowiedzą Ci czy warto zapisać malucha właśnie do tej placówki i umożliwią wybór najlepszego miejsca do rozwoju dziecka. A to będzie miało niezwykle istotny wpływ na jego przyszły rozwój.