Wszelkie produkty, które zaliczają się do grona perfum, powinny być przez nas tak dobierane, aby przede wszystkim zachwycać swym zapachem. Jednocześnie nie możemy zapomnieć o tym, aby dany produkt nie był drażniący dla naszego węchu, ale też skóry. Jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru, nie tylko poprawimy swoje samopoczucie, ale również kondycję skóry. Co więcej, zapach musi pasować do naszego charakteru i sposobu bycia. Najważniejsze jest jednak to, aby nam się on podobał

Świadomy wybór perfum                                   

Często nie wiemy, jakie kryteria są najistotniejsze podczas wyboru dobrych perfum dla siebie, lub dla kogoś w prezencie. W wielu przypadkach, sięgamy po produkty tego typu, które są sygnowane logiem lub nazwą renomowanego producenta. Stąd kiedy na półce zauważymy chociażby Paco Rabanne od razu wiemy co padnie naszym wyborem. Bywa jednak, że zastosowanie konkretnych perfum powoduje zaczerwienienia, a nawet i podrażnienia. Istotne jest to, aby produkt tego typu nie wchodził w żadną reakcję z nasza skórą. Przed dokonaniem zakupu, warto określić swój rodzaj skóry, a także poznać dostępne rodzaje perfum. Czy to perfumy, czy też podkład Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 zadbajmy o to, by był to produkt ze znanego nam źródła, którego jesteśmy w stu procentach pewni.

Nuty zapachowe są niezwykle istotne, jednak niech nie będzie to jedyny wyznacznik. Istotne jest to, aby zapach nam się podobał, natomiast zakup pod wpływem impulsu nie jest dobrym pomysłem. Warto spryskać swój nadgarstek testerem i odczekać jeden dzień. Pojedyncze nuty zapachowe perfum najczęściej uaktywniają się po pewnym czasie, a także w reakcji z potem. Tylko w taki sposób, uda się nam dokładnie poznać ich zapach.

Perfumy dla konkretnych rodzajów skóry

Skóra sucha

Posiada jasny kolor, jest matowa, delikatnie szorstka oraz pozbawiona elastyczności. Mamy tu do czynienia z cienki naskórkiem, który dość długo się regeneruje. Kiedy źle dobierzemy do niej perfumy, może się ona łuszczyć i szybciej starzeć. Warto, aby sięgać wówczas po produkty o niskim stężeniu alkoholu. Unikajmy zatem perfumowanych wód i koloński. O wiele lepszym wyjściem będą tutaj wody toaletowe. Należy jednak zadbać o to, aby skóra była odpowiednio nawilżona. Lato niech będzie okresem, kiedy nie stosujemy ciężkich zapachów, gdyż promienie słoneczne mogą wchodzić w reakcje z zapachem, powodując tym samym zaczerwienienia.

Skóra tłusta

Tłusta skóra, zaopatrzona jest swoją naturalną ochronną warstwę, zatem jest ona chroniona przed wnikaniem w nią chemicznych substancji. Jest to rodzaj skóry, który posiada dobrą odporność na podrażnienia i dość szybko się regeneruje. Warto sięgać zatem po klasyczne perfumy oraz wody perfumowane, które posiadają sporą zawartość alkoholu. Pamiętajmy jednak o tym, że to typ skóry, który mocno eksponuje zapachy, stąd aromat może być bardziej drażniący.

Skóra normalna

Najłatwiej mają zdecydowanie osoby, które posiadają skórę normalną. Dzięki temu, możliwością są wszystkie rodzaje zapachowych wód. Bez względu na typ skóry, pamiętajmy jednak o tym, aby nie stosować perfum przed opalaniem oraz pójściem na plażę. Kiedy stoimy przed wyborem perfum dla siebie, nie warto brać pod uwagę tego, że dany zapach na kimś wyjątkowo nam się podobał. Każda osoba wydziela swoje indywidualne zapachy. Finalna woń konkretnych perfum powstanie wtedy, kiedy połączy się ona z naturalnym zapachem danej osoby. Stąd właśnie sytuacje, w których te same perfumy pachną zupełnie inaczej na poszczególnych osobach.