Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, każdy z nas ma dzisiaj możliwość korzystania z rozwiązań, które są w stanie spełniać oczekiwania w różnych dziedzinach życia. Tak jest między innymi w przypadku oświetlenia filmowego, które dzięki wysokiej jakości wykonania, pozwala na organizowanie profesjonalnych sesji oraz uzyskiwanie naprawdę doskonałych efektów. Sprawdźmy zatem, na które warto postawić!

Oświetlenie filmowe – czym się charakteryzuje?

Przede wszystkim – najwyższą jakością wykonania oraz mocą. Inwestując w oświetlenie filmowe masz pewność tego, że korzystasz z rozwiązań z górnej półki, które będą odporne na czynniki zewnętrzne, a przy tym dadzą Ci tyle światła, aby oświetlić w odpowiedni sposób nawet największa powierzchnię. Co więcej – zyskasz możliwość uzyskanie odpowiedniej barwy światła, kolorów, a nawet zaoszczędzenia na poborze energii! Oczywiście, aby mieć możliwość skorzystania z wszystkich tych korzyści, niezbędne jest przede wszystkim wybranie odpowiednich rozwiązań. Na co warto postawić w 2020 roku?

Najlepsze oświetlenie filmowe

  1. Lampy żarowe – stosowane powszechnie od lat, jednak coraz częściej wypierane przez najnowocześniejsze technologie. Charakteryzuje je przede wszystkim to, że świetnie odwzorowują kolory i są stosunkowo tanie. Niestety, nie dają często wymaganej jasności, w związku z czym lepiej jest poszukać alternatyw – szczególnie tam, gdzie potrzebna jest największa moc światła.
  2. Lampy fluorescencyjne – alternatywa, która zapewnia więcej mocy, a przy tym pozwala na wytworzenie światła miękkiego, tak potrzebnego na różnego rodzaju planach filmowych i zdjęciowych. Troszkę gorzej odwzorowują przy tym kolor, a także migotają, co jednak jest coraz częściej eliminowane przez nowe technologie.
  3. Lampy HMI – lampy gazowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą osiągnąć bardzo dużą moc i którym zależy na tym, aby oświetlenie filmowe było jak najbardziej zbliżone do tego dziennego. Warto na nie stawiać, ponieważ pozwalają uzyskać światło naturalne, tak niezbędne do uzyskania doskonałych efektów filmowania.
  4. Lamy LED – są bardzo wydajne, żywotne i ekologiczne, a przy tym dają równomierne światło. Niestety, kiepsko odwzorowują kolory, a ich moc – choć niemała – często okazuje się być niewystarczającą, np. w porównaniu do lamp HMI.

Oczywiście to, na który z modeli się zdecydujesz, będzie zależało tylko od Ciebie – pamiętaj, aby postawić na rozwiązanie o odpowiednich parametrach, które będzie stworzone przez jednego z najlepszych producentów, jak np. Arri, Philips, Pulsar, Martin, Dedolight, JB Lighting czy Kino Flo – dzięki temu zyskasz pewność, że kupujesz rozwiązanie, które w stu procentach spełni Twoje oczekiwania!

Ile kosztuje oświetlenie filmowe?

Nowoczesne lampy tego typu, które pozwalają na oświetlenie planu zdjęciowego, filmowego, koncerty czy jakiegokolwiek innego miejsca, to wydatek rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak zakup oświetlenia do filmowania to niejedyna alternatywa, bo jak się okazuje, na rynku funkcjonują również firmy oświetleniowe, oferujące wypożyczenie. Możesz więc wynająć interesujący Cię model i cieszyć się jego najwyższą efektywnością.

Oczywiście wybierając wypożyczalnię sprawdź dokładnie jakie modele lamp oferuje, czy daje Ci wystarczający wybór i jakimi opiniami cieszy się na rynku. Możesz również sprawdzić dokładnie ofertę i wybrać tę firmę, która zapewni Ci nie tylko wynajem najnowocześniejszych urządzeń, ale również ich montaż, a nawet pomoże Ci w wyborze tych najlepszych. Dzięki temu osiągniesz swój cel bez ryzyka popełnienia błędu i będziesz mógł zapewnić doskonałe warunki na planie filmowym czy też zdjęciowym!