Żadna firma nie może poprawnie funkcjonować bez telefonów i komputerów. Choć stale pojawiają się nowości technologiczne to telefon stanowi przeważnie główne narzędzie pracy w większości biurach. Oczywiście standardowe telefony stacjonarne powoli odchodzą w odstawkę, coraz częściej są zastępowanie telefonią IP, która jest szybka, nowoczesna, daje duże możliwości i jest niedroga.  

Zalety korzystania z telefonów IP

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę są telefony IP i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie w firmie. Wielu przedsiębiorców szuka nowoczesnych rozwiązań, jednak  obawia się wysokich kosztów związanych z wdrożeniem nowych technologii. Niestety bardzo często bywa tak, że zastosowane określonych urządzeń wiąże się z poniesieniem dość dużych kosztów. W przypadku technologii cyfrowej VoIP, jednak tak nie jest. Jeżeli decydujemy się na zastąpienie strych telefonów, aparatami IP nie trzeba zmieniać okablowania, bo wystarczy zwykłe podłączenie do Internetu. Poza tym bardzo często bywa tak, że stare telefonu można za pomocą odpowiedniego adaptera po prostu dostosować do sieci internetowej, tak więc nie trzeba wymieniać sprzętu na nowy. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości, na rynku można kupić świetnej jakości telefony konferencyjne przystosowane do różnej wielkości sal, telefony typowo biurowe z opcją rozmowy wideo i wiele innych.

Słuchawki do telefonu

Bardzo ważnym elementem w firmie są także słuchawki z mikrofonem, które umożliwiają komfortowe prowadzenie rozmów bez korzystania z słuchawki. Dobrym przykładem będą słuchawki Sennheiser sc 260, które są przeznaczone do współpracy bezpośrednio z komputerem, telefonem stacjonarnym albo smartfonem w zależności, z jakiego urządzenia korzystamy. To doskonała jakość dźwięku, długa żywotność i niesamowita wygoda użytkowania. Sennheiser sc 260 posiadają funkcję Circleflex, czyli opatentowany system mocowania, dzięki któremu słuchawki bardzo dobrze przylegają do głowy i są dobrze dopasowane do uszu. To zapewnia odpowiedni komfort noszenia, więc można w nich rozmawiać, nawet przez 8 godzin dziennie i w ogólnie nie powodują żadnego dyskomfortu.  Kolejną ich zaletą jest technologii ActiveGar, która ma za zadanie dbać o zdrowie użytkowników. Chodzi głównie o ochronę słuchu przed wstrząsami akustycznymi i nagłymi skokami natężenia dźwięku. Słuchawki są nie tylko funkcjonalne, ale również niezwykle trwałe, marka Sennheiser cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie.

Jeżeli zależy nam na tym, aby rozwijać swój biznes, to stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych jest wskazane. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu, dzięki temu można też zwiększyć wydajność pracy i jakość obsługi klienta. Pamiętajmy, że konkurencja nie śpi, aby nas nie wyprzedziła musimy stale uczyć się nowych rzeczy i wprowadzać usprawnienia w swojej firmie, aby nie zostać w tyle.