Niestety, wiele osób lekceważy często wizyty u stomatologa. Dlaczego? Powody są bardzo różne. Jedni bardzo boją się dentysty, mają złe doświadczenia z przeszłości (na przykład z dzieciństwa), inni po prostu uważają, że nie mają czasu na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Łykanie tabletek przeciwbólowych nie jest dobrym rozwiązaniem. Łagodzenie bólu jest tylko chwilowe, a problem się nie rozwiązuje. Tymczasem, leczenie stomatologiczne jest niezwykle ważne. Nieleczone żeby mogą prowadzić do bardzo wielu chorób!

Najpopularniejsze zagrożenia

Nieleczone zęby mogą przysporzyć wielu kłopotów. Chodzi przede wszystkim o próchnice i związane z nią powikłania, choroby dziąseł i przyzębia, wady zgryzu, a także braki zębowe. Każdy stomatolog w Warszawie będzie robił wszystko, aby jak najszybciej z pozytywnym skutkiem zakończyć leczenia. Jednak, w niektórych przypadkach, stomatologia Warszawa, zwłaszcza, kiedy chory długo czeka z pójściem do dentysty, może okazać się to już niemożliwe.

Próchnica i jej powikłania

Jeżeli chodzi o próchnicę, może ona doprowadzić nie tylko do ubytków – o czym wszyscy doskonale wiedzą. Próchnica może stać się przyczyną zainfekowania dróg oddechowych. Może wywołać także wiele innych chorób i dolegliwości, np. zapalenie tkanek kostnych znajdujących się w pobliżu zęba, ropnie około szczękowe i wiele, wiele innych.

Choroby dziąseł i przyzębia

Choroby przyzębia najczęściej wywoływane są bakteriami. Może to powodować powstawanie miażdżycy, ostrych zespołów wieńcowych, przyspieszenie pojawienie się cukrzycy, uszkodzenie i niewydolność nerek.

Wady zgryzu

Unikanie stomatologa czy ortodonty w Warszawie, może prowadzić do wad zgryzu, które z kolei maja wpływ na cały organizm. Chrapanie, bezdech senny, niesymetryczny wygląd szczęki, problemy psychologiczne związane z trudnościami z wymową – to tylko niektóre powikłania.

Braki zębowe

Nieleczenie zębów prowadzi do ich wypadania. Warto pamiętać jednak, że jak najdłuższe utrzymanie zębów w dobrym stanie jest niezwykle ważne dla całego organizmu. Zależy od nich prawidłowe odżywanie oraz trawienie pokarmów. Braki zębowe mogą prowadzić do bólów żołądka, problemów z wypróżnianiem, etc.

Leczenie stomatologiczne pozwala nie tylko uniknąć bólu zęba, ale także ochrania cały nasz organizm. Dzięki leczeniu można zaoszczędzić sobie wielu wizyt u różnych lekarzy i przyjmowania leków. Nieleczone żeby mogą powodować notoryczne zmęczenie i brak energii, mogą być przyczyną wielu poważnych chorób. Dlatego dbajmy o nie! Stomatologia w Warszawie i w wielu innych miastach jest doskonale rozwinięta, warto chodzić na kontrole, skaling i piaskowanie, a w przypadku na problemów z położeniem zębów, do specjalisty ortodonty.