Mimo, że impotencja zazwyczaj kojarzy nam się z dolegliwościami, które dotyczą starszych Panów, prawda jest taka, że coraz więcej młodych osób boryka się z zaburzeniami erekcji. Oczywiście warto rozróżnić dwa pojęcia, bo impotencja to nie to samo co zaburzenia erekcji.

Impotencja czy zaburzenia erekcji?

Impotencja zazwyczaj wiąże się ze złym przepływem krwi w organizmie, także dolegliwość ma wymiar fizjologiczny. Jeżeli chodzi o zaburzenia erekcji to mogą wystąpić u mężczyzn w każdym wieku i zazwyczaj są krótkotrwałe. W tym drugim wypadku nie trzeba wpadać w od razu w panikę, ponieważ brak wzwodu czy erekcji może wiązać się bezpośrednio ze złym trybem życia lub przewlekłym stresem i zmęczeniem. Tak, więc wystarczą tabletki na potencje, które nieco wesprą organizm. Gdy przyczyna związana jest z zaburzeniami hormonalnymi, uszkodzeniami, urazami, różnego rodzaju schorzeniami czy braniem leków, wówczas warto skonsultować się z lekarzem.

Czy tabletki na potencję pomogą?

Gdy problem z zaburzeniami erekcji ma podłoże fizjologiczne, a nie psychologiczne, wówczas tabletki na potencję mogą pomóc. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom można pozbyć się problemów łóżkowych, co więcej takie środki zazwyczaj potrafią skutecznie wydłużyć czas stosunków seksualnych, dzięki temu można cieszyć się z udanego seksu na długo. Aby leki na potencję miały odpowiednią skuteczność muszą oczywiście mieć dobry skład. To, dlatego najlepiej decydować się na zakup środków na potencję z apteki albo z autoryzowanych sklepów online, bo w tym wypadku można mieć pewność, co do jakości i źródła pochodzenia produktów. Nie warto decydować się na zakup tabletek na aukcjach internetowych, gdyż mogą być nie tylko mało skuteczne, ale niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Jakie preparaty wybrać?

Obecnie w aptekach i w sieci można znaleźć ogromny wybór tabletek na potencję, tym bardziej bardzo łatwo można natknąć się na preparaty o nikły działaniu oraz podejrzanym składzie. Jeżeli naprawdę chcemy, aby kuracja przyniosła dobre efekty, najlepszą opcją będzie zaufanie specyfikom z apteki. Kolejną ważną kwestią jest dostępność poszczególnych produktów na erekcję. Niektóre środki można kupić bez recepty, inne musi nam przepisać lekarz. Najprawdopodobniej te drugie będą skuteczniejsze, dzieje się tak, dlatego, że ich skuteczność musi być potwierdzona w badaniach naukowych, rynek leków jest dużo bardziej restrykcyjny, niż suplementów diety. Wśród tabletek na potencję sprzedawanych bez recepty najczęściej można spotkać suplementy, które nie muszą wykazywać żadnych efektów w leczeniu zaburzeń potencji. Co więcej ich skład zazwyczaj opiera się  na ziołach, tak więc nie będą tak skuteczne, jak prawdziwe leki na potencję.

Podsumowując, jeżeli chce się podnieść sprawność seksualną, najlepiej udać się do lekarza, którzy doradzi najlepsze rozwiązanie i przepisze tabletki, które będą wykazywały dużą skuteczność. W tym celu można zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, seksuologa albo urologa.