Implant stomatologiczny, to nic innego jak śruba wykonana z tytanu, która wkręca jest bezpośrednio do kości. Kolejno, kiedy dojdzie do wygojenia na bazie wszczepu umieszcza się konstrukcję protetyczną, pod postacią mostów bądź koron. Dzięki procesowi osteointegracji, może dojść do trwałego połączenia implantu z kością.

Jeśli w naszych planach istnieje implantologia Warszawa to z pewnością najlepsze miejsce, gdzie powinno się rozpocząć poszukiwania dobrego gabinetu stomatologicznego. Istotna jest również jakość usług i cena, dlatego zaleca się też wcześniej zajrzeć do Internetu, w celu porównania cenników i przeczytania opinii pacjentów.

Implanty i ich materiały wykonania

Zwykle to tytan jest materiałem wykonania implantu. Jest to metal o srebrzystoszarej barwie, który przejawia odporność na korozję. Może być on wykorzystany do produkcji implantów, zarówno jako czysty tytan, jak i stop tytany z dodatkami wanadu oraz aluminium. Dziś, implanty wykonuje się także z cyrkonu, gdyż jego biała barwa umożliwia uzyskanie świetnej estetyki koron i mostów, które osadza się na takich wszczepach. Kształt implantów jest najczęściej cylindryczny, a ich długość może wynosić od 7 do 20mm, gdzie średnic to od 3 do 7mm.

Wskazania i przeciwwskazania do leczenia implantologicznego

Implanty zębowe nie mogą być stosowane dosłownie u każdego, dlatego pacjenci powinni przed zabiegiem zapoznać się ze wskazaniami. Z pewnością ostre schorzenia ogólne, choroby psychiczne, narkomania oraz alkoholizm, wykluczają możliwość zastosowania implantów. Istnieje także szereg przeciwwskazań, a jest to chociażby nieodpowiednia ilość oraz jakość kości, na które ma być umiejscowiony implant. Z zabiegu wyklucza także cukrzyca, nałogowe palenie tytoniu, natomiast czasami pomoże odpowiednie przygotowanie do zabiegu.

Dziś, niekorzystne warunku anatomiczne nie są już wielkim utrudnieniem, ponieważ chirurga pozwala na odbudowę kości oraz wprowadzenie w to miejsce implantu. Najlepsze warunki dla implantacji, panują zazwyczaj w żuchwie. Okolicą najbezpieczniejszą dla umieszczenia wszczepów to przednia część, czyli okolice siekaczy oraz zębów przedtrzonowych. Dzięki implantologii, możliwe jest zastosowanie wszczepów w każdego rodzaju braku zębowym. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z pojedynczym ubytkiem, czy też kompletnym bezzębiem. Pamiętajmy jednak, że w takim wypadku nie wprowadza się implanty w liczbie równej brakom zębowym. Koniczne jest prawidłowe rozplanowanie implantów, gdyż umożliwi to zastosowanie protezy pod postacią mostów.

Badania, którym koniecznie należy się poddać przed wykonaniem się implantacji

Zanim zabieg będzie mógł być wykonany, konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań, aby wykluczyć problemy, mogące okazać się przeciwwskazaniami. Należy zatem poddać się ogólnym badaniom lekarskim, czyli: OB., morfologia, czas krwawienia i krzepnięcia, płytki krwi, poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi. Dentysta może także zlecić wykonanie RTG panoramiczne bądź komputerową tomografię.