Konieczność zadbania o wszelkiego rodzaju rozliczenia – np. wynagrodzeń to żmudny obowiązek każdego przedsiębiorcy. Masz w tej kwestii dwie możliwości – zatrudnienie specjalisty, który będzie zajmował się księgowością albo skorzystania z nowoczesnego rozwiązania, jakim są e-kadry. To właśnie one stają się coraz popularniejsze wśród przedsiębiorców i dają szereg możliwości, z których zdecydowanie warto skorzystać. Sprawdźmy, czym są i jakie dają korzyści Twojej firmie!

E-kadry, czyli kompleksowa pomoc w firmie

E kadry to rozwiązanie oferowane przez firmy outsourcingowe, które ma na celu znaczne usprawnienie codziennego funkcjonowania przedsiębiorstwa i oczywiście odciążenie właścicieli firm od wielu żmudnych obowiązków. Mówiąc w jak największym skrócie – to połączenie obsługi kadrowo-płacowej oraz zarządzania firmową dokumentacją, która odbywa się na płaszczyźnie elektronicznej. W skład usług e-kadrowych wchodzą między innymi:

  • tworzenie wirtualnych teczek pracowników, dzięki czemu dostęp do dokumentów oraz różnego rodzaju informacji będzie o wiele szybszy i łatwiejszy,
  • naliczanie płac oraz obsługa benefitów pozapłacowych przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy korzystają z bogatej wiedzy oraz profesjonalnych narzędzi,
  • prowadzenie bieżących spraw pracowników i załatwianie wszelkiego rodzaju kwestii formalnych z tym związanych,
  • kompleksowe doradztwo – zarówno w obszarze personalnym, jak również formalno-prawnym.

 Dlaczego warto postawić na e-kadry?

Podstawowym powodem jest oczywiście możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy w zakresie obsługi pracowników i rozliczania wynagrodzeń – będzie to przebiegało szybko i dokładnie, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się o jakiekolwiek pomyłki czy niedopatrzenia. Oczywiście wszystko to odbywa się zgodnie z obowiązującymi w Polsce regulacjami prawnymi, dzięki czemu masz pewność tego, że Twoja firma funkcjonuje prawidłowo.

Jednak tą korzyścią, na jaką warto szczególnie zwrócić uwagę, jest wprowadzenie w firmie elektronicznego obiegu dokumentów – dzięki e-teczkom, możliwe jest błyskawiczne wyszukiwanie wszelkich dokumentów i tym samym usprawnianie procesów przeprowadzanych na co dzień w firmie. W ten sposób obieg dokumentacji papierowej w firmie jest ograniczany do absolutnego minimum, a co za tym idzie – zmniejszone zostaną koszty ich przechowywania, a także usprawnionych zostanie wiele działań Twoich oraz zatrudnionych w firmie osób. Co więcej – masz pewność tego, że dokumenty nie zostaną zniszczone, a ich archiwizowanie będzie o wiele łatwiejsze niż do tej pory.

Czy warto postawić na e-kadry?

Jak najbardziej, bo to rozwiązanie idące z duchem czasu, które z całą pewnością wspomoże Cię w rozwoju przedsiębiorstwa. Warto jednak pamiętać o tym, by znaleźć odpowiednich specjalistów – zanim więc wybierzesz firmę outsourcingową, dokładnie zapoznaj się z jej ofertą i porównaj z innymi. Dowiedz się jakie usługi wchodzą w zakres jej działań, jakie posiada doświadczenie i czy cieszy się dobrymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. Dzięki temu wybierzesz najlepszych specjalistów i zyskasz pewność tego, że współpraca przebiegać będzie wzorowo na przestrzeni wielu lat.