Wirtualnie biuro to nic innego, jak outsourcing wszelkich działań, które dotyczą księgowości oraz czynności związanych z prowadzeniem biura. Jest to usługa w pełni legalna oraz zgodna z polskim prawem. Co ciekawe, może się to okazać dobre rozwiązanie dla różnych przedsiębiorców, bez względu na to, jakiej formy jest to działalność. Mimo tego, że w największej liczbie przypadków, decydują się na to freelancerzy, coraz częściej stawiają na nie małe firmy, a także te, które na pewnym etapie rozwoju chcą poszerzyć grupę swoich klientów.

Główne założenia wirtualnego biura

Oczywiście, za każdą usługę trzeba stosownie zapłacić, a szczególnie jeśli zależy nam na świadczeniach wysokiej jakości. Wirtualne biuro nie jest tutaj wyjątkiem, natomiast i tak będą to o wiele mniejsze koszty niż te, które spotkalibyśmy w wypadku wynajmu biura tradycyjnego. W sytuacji, kiedy próbujemy utrzymać własnie biuro, przede wszystkim jesteśmy zmuszeni do wysokich, comiesięcznych opłat z tytułu najmu, a to nie wszystko. Dodatkowo musimy opłacać media, a także wszystkich swoich pracowników.

Przy minimalnym nakładzie zaangażowania, nie ma wątpliwości, że uda się nam znaleźć dobre i tanie wirtualne biuro, którego cena nie sprawi, że nasz budżet zostanie mocno nadszarpnięty. Wystarczy tylko spojrzeć na oferty takich usług w sieci. Znajdują się tam wirtualne biura, za które comiesięczna cena wynosi około czterdzieści złotych – to nie jest dużo! Co więcej, tym sposobem zyskamy nie tylko większą stabilność finansową. Przede wszystkim, zauważymy zdecydowany napływ oszczędności na nasze konto, a to bezpośrednia przyczyna wzrostu zysków oraz stabilnego i regularnego rozwoju. Zaoszczędzone kwoty, zawsze możemy przecież zainwestować w szkolenia i usprawnienia swojej działalności. Jest to o wiele ważniejsze, niżeli opłaty administracyjne.

Wszystko dzięki dobremu adresowi…

Brak swojego adresu oznacza, że rejestracja swojej firmy w ogóle nie będzie możliwa. Co więcej, kiedy siedziba naszego przedsiębiorstwa jest przypisana do lokalizacji, która jawi się jako bardzo prestiżowa, możemy przygotować się na uzyskanie wielu wydatnych korzyści. Działania, które prowadziliśmy dotychczas w ogóle nie ulegną zmianie, a jednocześnie zaczniemy być postrzegani, jako wiarygodna i atrakcyjna firma. Każda marka dąży przecież do tego, aby zyskać zaufanie klientów, gdyż to jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Musimy jednak pamiętać o tym, aby postawić na takie biuro wirtualne, które do swoich zadań podchodzi z pełnym profesjonalizmem. Wówczas, możemy liczyć chociażby na kompleksową obsługę naszej formalnej korespondencji. Jeśli tylko zechcemy, nasz adres wirtualny będzie mógł znaleźć się na ulotkach reklamowych oraz na naszych wizytówkach. Wszelkie nadesłane do nas listy zostaną odebrane przez pracowników biura, a następnie odesłane pod adres, który wskażemy. Miejmy na uwadze to, że wiele zależy o pakietu usług, którego wybierzemy.

Jakie możemy mieć oczekiwania, wobec biura wirtualnego?

Z pewnością możemy liczyć na to, że pojawi się przed nami szereg ciekawych możliwości. Będziemy mogli odpowiednio dopasować zakres usług, do potrzeb firmy – niezależnie od tego, czy jesteśmy jednoosobową działalnością, czy też średnim przedsiębiorstwem.

Zupełną podstawą jest to, że będziemy mieć do dyspozycji wirtualny adres, który umożliwia bezproblemową rejestrację działalności. Uzyskamy pozwolenie na wykorzystanie wielu pomieszczeń, np. sal konferencyjnych, gdzie będziemy mogli organizować liczne spotkania, a także realizować narady i konferencje z ważnymi kontrahentami i wspólnikami.

Biuro Kamienica

ul. Marszałkowska 58

00-545 Warszawa

Telefon: (22) 400-99-11

E-mail: kontakt@biurokamienica.pl