Jeśli tylko tego zapragniemy, będziemy mogli co rok lub dwa lata zmieniać samochód na nowy, a jednocześnie nie martwić się tym, że straci on na wartości, przy czym także nie zajmować się sprawami dotyczącymi serwisowania oraz ubezpieczenia. Jeśli jest to rozwiązanie, które wygląda jakby było stworzone specjalnie dla nas oznacza to, że powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat samochodów na abonament.

W dzisiejszych czasach, abonament głównie kojarzy się nam ofertą kierowaną przez telefonie komórkowe lub telewizje kablowe, jednak faktem jest, że już za niedługo ta tendencja może się zupełnie zmienić. Okazuje się bowiem, że coraz chętniej wybraliśmy także samochód w abonamencie. Co więcej, spada liczba osób, które decydują się na zakup auta na własność. Jest to tendencja, do której mocno przyczyniły się firmy będące w większości zwolennikami wynajmu długoterminowego. Nie da się także ukryć, że opisywana forma finansowania zyskuje też na popularności u indywidualnych klientów.

Auto na abonament to obecnie rozwiązanie, na które może zdecydować się niemal każdy. Firmy, które świadczą sprzedaż i wynajem samochodów, tworzą specjalne oferty aut na abonament dla osób fizycznych. W związku z tym, możemy stać się posiadaczami nowych pojazdów, w przeróżnych modelach i to prawie każdej możliwej marki. Dodatkowo, oficjalne salony samochodowe zaoferują nam nie tylko tradycyjny kredyt samochodowy oraz leasing, ale także auto na abonament.

Auto abonament – jakie są tego zasady?

Można powiedzieć, że samochód na abonament to wynajem długoterminowy, który został przygotowany m.in. dla indywidualnych klientów. Konieczne jest jedynie to, aby osoba ta opłacała regularnie comiesięczny „czynsz”. Salony samochodowe w zależności od marki, zaoferują nam odmienne długości trwania umów, co jest szansa na regularną wymianę pojazdu nowy, gdzie nie ma wymogu zaciągania kredytu. W nasze ręce może trafić zatem mały miejski samochód, ale też duży rodzinny lub luksusowy samochód.

Najbardziej w wypadku tego rozwiązania ceni się wygodę oraz to, że nie spotkamy się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Nasza comiesięczna opłata pokrywa już wszystko, co tylko dotyczy ubezpieczenia, napraw i serwisowania auta. Jeśli postawilibyśmy na klasyczny zakup, musielibyśmy liczyć się z kilkutysięcznym wydatkiem.

Są to spore kwoty, aczkolwiek i tak nie robią one wrażenie, jeśli by porównać je do spadku wartości dopiero zakupionego pojazdu. Kiedy kupujemy auto w salonie, samochód traci automatycznie 10 procent swojej wartości, a przez kolejny rok dwadzieścia procent z tej kwoty. W trzecim roku, możemy spodziewać się, że nasz samochód nie będzie wary więcej, niż sześćdziesiąt procent ceny katalogowej.

Pamiętajmy też o tym, że abonament samochodowy zarówno w salonie, jak i w wypożyczalni samochodów luksusowych, odciąża nas z wypełniania formalności w urzędach oraz dbania o regularne przeglądy gwarancyjne – wszystkim zajmie się firma.