Przedsiębiorcy, zwłaszcza rozpoczynający swoją przygodę z biznesem, bardzo często zastanawiają się, czy lepiej biuro wynająć, czy je zakupić? Jest to duży dylemat, tym bardziej, że w ostatnim czasie mamy do czynienia również z innymi rozwiązaniami, np. z wynajęciem wirtualnego biura. Które rozwiązanie jest najlepsze?

Biura do wynajęcia, np. https://visionoffices.pl to oferta bardzo popularna zwłaszcza w większych miastach i wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy szukającego lokum dla swojej firmy. Oczywiście wybór rozwiązania to kwestia indywidualna i każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się, co będzie najlepsze dla jego firmy.

Zakup własnego biura

Biura we Wrocławiu nie należą do najtańszych. Jak w każdym większym polskim mieście, koszt zakupu własnego lokalu jest wysoki. Czy każdego przedsiębiorcę na to stać? Oczywiście, że nie. Wielu właścicieli firm decyduje się na kredyt, jednak nie każdy ma ten komfort, aby bank przydzielił mu odpowiedniej wysokości pożyczkę lub kredyt. Zresztą, jest to duże obciążenie dla firmy, która każdego miesiąca, przez wiele lat będzie musiała spłacać nie tylko kredyt, ale również odsetki. Wielu przedsiębiorców woli pieniądze wydać na rozwój firmy, co w przyszłości pozwoli na zakup własnego lokalu w bardziej bezpieczny sposób.

Uwaga! Jeżeli przedsiębiorca dysponuje odpowiednimi środkami, oczywiście zakup lokalu na własność należy przemyśleć. Decyzja powinna być jednak bardzo rzetelnie przeanalizowana – jak każda przy prowadzeniu własnej firmy.

Wynajem wirtualnego biura

Od kilku już lat istnieje bardzo popularne na całym świecie rozwiązanie pozyskania biura – wirtualny adres dla firmy. Jest to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które rzadko przebywają w biurze, mogą pracować z dowolnego miejsca. Wirtualne biuro zapewnia wiele korzyści, np. obsługę recepcyjną czy też prestiżowy adres, jednak przedsiębiorca musi zgłaszać jeżeli chce spędzić w biurze trochę czasu. Nie może on także poczuć się w takim biurze, jak „u siebie”, dlatego najczęściej jest to rozwiązanie wyłącznie dla poczatkujących przedsiębiorców, pracujących w pojedynkę, nie potrzebujących miejsca do pracy i na spotkania z klientami, a jedynie do rejestracji firmy.

Biura do wynajęcia – Wrocław zapewnia bogatą ofertę

Biura do wynajęcia we Wrocławiu to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań dla właściciela firmy, który:

 • potrzebuje biura do codziennych obowiązków,
 • potrzebuje biura do przyjmowania klientów i kontrahentów,
 • zatrudnia większa lub mniejsza ilość pracowników,
 • nie chce inwestować dużych ilości gotówki w zakup nieruchomości.

Wrocław jest rynkiem, który ma bogatą tradycje i historię, który rozwija się bardzo szybko. Inwestorzy z chęcią budują nowe inwestycje przeznaczone dla biznesu. Nie powinno to dziwić. Od wielu lat Wrocław należy do czołówki miast przyjaznych zarówno dla mieszkańców, jak i dla przedsiębiorców. Wiele inwestycji, możliwość zdobycia różnorodnych dotacji, duże możliwości – wszystko to sprawia, że wielu przedsiębiorców chce robić biznes we Wrocławiu tworząc tu swoje firmy lub oddziały firm już istniejących. Otoczenie biznesowe daje wiele możliwości rozwoju i wzbogacania się.

Biura do wynajęcia we Wrocławiu a standard

Przedsiębiorcy poszukujący biura dla własnej firmy, chcą, aby lokal:

 • znajdował się w dobrej lokalizacji,
 • miał prestiżowy adres,
 • był dobrze wyposażony, nowy,
 • posiadał dobrze zorganizowane części wspólne,
 • miał przynależy parking,
 • był w otoczeniu różnorodnych urzędów i instytucji,
 • był położony blisko przystanków tramwajowych, autobusowych.

Biura do wynajęcia we Wrocławiu na ulicy Fabrycznej czy na ulicy Legnickiej na pewno należą do inwestycji spełniających najbardziej rygorystyczne wymagania przedsiębiorców. Ciekawa architektura budynku, możliwość wynajęcia biur o różnej powierzchni (także małych biur), doskonałe położenie, dobry dojazd do centrum, a dodatkowo doskonałe warunki wynajmu. Nowe inwestycje we Wrocławiu mają wiele do zaproponowania swoim klientom biznesowym! Jeżeli jeszcze nie sprawdzałeś wrocławskiego rynku nieruchomości biurowych – zrób to koniecznie!