Obecnie coraz więcej osób próbuje swoich sił i decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Firma jednoosobowa to dobra opcja, szczególnie w przypadku osób wykonujących wolne zawody na przykład grafików, fotografów, copywriterów czy informatyków. Firma musi być zarejestrowana pod konkretnym adresem. Można zdecydować się na jej rejestrację we własnym domu lub zdecydować się na skorzystanie z wirtualnego adresu zupełnie w innym mieście. Jakie rozwiązanie będzie lepsze?

Wirtualne biuro – co to?

Usługi wirtualnego biura to nic innego, jak adres do rejestracji i korespondencji. Takie firmy są bardzo popularne w ostatnim czasie, bo umożliwiają wybranie atrakcyjnego adresu w dobrej lokalizacji, która będzie ponosić prestiż firmy, co więcej dzięki temu można będzie zwiększyć zaufanie klientów. Otóż, wirtualne biuro w warszawie to bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem, że jest to firma zaufana, której bez żadnych podejrzeń będziemy w stanie przekazać swoje dokumenty. W końcu one mają wgląd do naszej dokumentacji. Oczywiście takie usługi to nie tylko wirtualny adres w Warszawie, jednak szereg dodatkowych udogodnień na przykład przestrzeń coworkingową, gdzie można przyjąć klientów czy kontrahentów. Za dodatkową opłatą można wykupić sobie dodatkowy pakiet, więc będziemy mogli skorzystać z fachowych porad księgowych, informatyków, adwokatów. To jest dość ważne, szczególnie na początku prowadzenia działalności gospodarczej, gdyż wtedy nie mamy jeszcze tak szerokiej wiedzy na temat formalności, dokumentów, prawa itp. Obecnie bardzo dużo firm oferuje usługi, które nie wymagają obecności w biurze np. tworzenie materiałów reklamowych, zakładanie strony www, copywriting, fotografia, prowadzenie blogów firmowych. W tym wypadku lokal nie jest potrzebny i stanowi wyłącznie zbędny wydatek. Chcąc nieco zminimalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej, warto zastanowić się nad taką opcją. 

Jaką firmę wybrać?

Aby móc wybrać dobre wirtualne biuro w Warszawie, należy wcześniej dokładnie przeanalizować wybraną działalność. Obecnie takich usług przybywa, jak grzybów po deszczu i niestety nie każda firma będzie świadczyła usługi na takim poziomie, który by nas satysfakcjonował. Wybierajmy firmy, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, które cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów. Można skontaktować się z klientami, którzy aktualnie korzystają z usługi wybranego przez nad wirtualnego biura w Warszawie, dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że współpraca będzie udana. Najważniejsze jest to, aby nie podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie, bo można później żałować. Koszty miesięczne wirtualnego biura wcale nie są duże, bo za podstawowy pakiet trzeba zapłacić niecałe 50 złotych. Gdy wybieramy większy pakiet z dodatkowymi usługami, wówczas oczywiście zapłacimy nieco więcej pieniędzy. 

Bez wątpienia warto rozważyć rejestrację firmy pod adresem wirtualnym, gdyż takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet. Dzięki temu zyskujemy atrakcyjny adres, co więcej możemy też liczyć na wsparcie specjalistów z wybranych dziedzin, którzy pomogą nam na przykład dopełnić formalności w urzędach czy w ogóle założyć biznes.