Esperal to skuteczny środek, który może pomóc w walce z alkoholizmem. Niestety, niewiele ludzi wie o nim na tyle, aby nie bać się go zastosować. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych faktów o esperalu, o których powinna wiedzieć każda osoba uzależniona, która chciałaby pokonać swój nałóg.

Kiedy zdecydować się na zaszycie alkoholowe?

Esperal stosuje się zazwyczaj wtedy, gdy wiele innych metod zawiodło, a osoba uzależniona wykazuje bardzo dużą chęć do tego, aby przestać pić. Nie zawsze trzeba zamykać się w ośrodku dla uzależnionych – nie każdy przecież może sobie na to pozwolić. Jeżeli znajdziesz w sobie pokłady silnej woli, być może leczenie w warunkach domowych będzie dla Ciebie najlepsze. Zaszycie alkoholowe, nazywane również wszywką alkoholową, to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób uzależnionych.

Skutki połączenia esperalu z alkoholem

Po zaszyciu alkoholowym nie wolno dopuścić do połączenia alkoholu z esperalem. Może to bowiem skończyć się nawet tragicznie dla osoby uzależnionej. Dochodzi bowiem do bardzo silnych reakcji alergicznych. Przede wszystkim można spotkać się z silnymi bólami głowy, z wymiotami, dochodzi do zaburzeń rytmu serca, braku tchu, ale również do wielu poważniejszych powikłań, nie wykluczając nawet śmierci.

Esperal – nie dla każdego

Esperal nie jest rozwiązaniem dla kilku grup. Nie mogą stosować go osoby, które posiadają jakiekolwiek choroby lub zaburzenia psychiczne. Esperal nie jest także dla osób uzależnionych na jakikolwiek składnik leku. Nie może też chorować na nadciśnienie tętnicze, czy choroby serca. Oczywiście podczas zabiegu zaszycia, musi być całkowicie trzeźwy.

Esperal tylko dla zdecydowanych

Do leczenia esperalem nie można nikogo zmusić – byłoby to zbyt niebezpieczne. Musi to być wyłącznie świadoma decyzja osoby uzależnionej. To ona musi mieć chęć leczenia i musi zdawać sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji, które ją czekają.

Alkoholizm Twoim wrogiem i przyjacielem

Aby pokonać alkoholizm należy traktować go jak wroga, ale też jak przyjaciela. Jeżeli potraktujemy alkohol wyłącznie jak wroga i będziemy chcieli za wszelką cenę się od niego odciąć, wtedy może dojść do sytuacji, w której nie wytrzymasz i w końcu sięgniesz po alkohol, np. w sytuacji, w której będzie Ci trudno, na etapie życia, w którym coś nie będzie wychodziło. Musisz zawszeć w alkoholem pokój, zaakceptować, że będzie on zawsze obecny w Twoim życiu – zarówno w głowie – jako myśl i chęć, a by się napić, a także nawet na Twoim stole – podczas uroczystości rodzinnych, spotkań w pracy, etc. Warto zatem zaakceptować swoją chorobę, zanim zacznie się z nią walczyć na dobre. Najważniejsze to pokonać to wszystko, co niepotrzebne w naszych głowach – wtedy walka z nałogiem będzie znacznie łatwiejsza.